Історія ліцею

Сєверодонецький професійний ліцей (у минулому – Технічне училище № 4, Професійно-технічне училище № 53 м. Сєвєродонецька) було засновано на підставі рішення Міністерства хімічної промисловості на базі Лисичанського хiмiчного комбінату (тепер – ЗАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот»).

Першим директором училища була Федорова Вiра Костянтинівна. Вона доклала великих зусиль до становлення колективу та створення належної матеріальної бази.

Другим директором був у 60-ті роки Вєдєрніков Михайло Іванович. Це автор багатьох підручників та навчальних посібників для підготовки кваліфікованих робітників у системі профтехосвіти (зокрема: «Технологія зв’язанного азоту», «Насосні та компресорні установки», «Експлуатація компресорних та насосних установок» тощо, які були видані 12-ма мовами у колишньому СРСР та за його межами).

У 70-ті роки директором училища був Шкодін Михайло Михайлович. Під час його керівництва училище стало найбільше відоме всій країні якістю підготовки робітників та рівнем художньої самодіяльності, а сам Михайло Михайлович став одним з перших у професійній школі кандидатом технічних наук (захистив дисертацію щодо створення унікального технологічного тренажеру взаємопов’язаних технологічних параметрів, який використовується і понині).

З 70-х років по 1996 рік директором був Платоненко Анатолій Павлович, який віддав системі профтехосвіти понад 40 років життя.

З 1997 р. по 2014 р. посаду директора обіймав Харківський Володимир Андрійович.

З 2014 року директоркою ліцею є Грошева Валентина Василівна.

За 55 років існування, колективом ліцею підготовано понад 23 тисячі кваліфікованих робітників для хімічної та легкої промисловості.

Ліцей неодноразово нагороджувався Почесними грамотами та дипломами Державного комітету з профтехосвіти.